نصب ماشین لباسشویی دوو

در روزگار امروزی بسیاری از دستگاه های پیرامون ما با استفاده از نیروی الکتریکی فعالیت می نمایند. در گذشته به دلیل عدم وجود این نوع لوازم انسان ها جهت گذراندن امور روزمره زندگی خود با مشکلات عدیده ای مواجه می شدند. ماشین لباسشویی را می توان از جمله معروف ترین و پر استفاده ترین محصولات لوازم خانگی به شمار آورد.

در حال حاضر برندهای گوناگونی همچون (ال جی، سامسونگ، بوش، دوو و…) در عرصه ساخت انواع ماشین های لباسشویی فعالیت دارند. شرکت دوو را می تواند جزء یکی از موفق ترین برندها در این زمینه نام برده که محصولات تولیدی آن با استقبال قابل توجهی از سوی خریداران مواجه شده اند. ما قصد داریم تا در ادامه به نکات برجسته در خصوص نصب ماشین لباسشویی دوو بپردازیم. بدون شک در صورتی که به تازگی اقدام به خرید ماشین لباسشویی دوو نموده و یا قصد جا به جایی آن را داشته باشید مطالعه این مقاله می تواند به شما کمک نماید.

مجموعه تعمیرات دوو یک از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان می باشد. جهت ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

مراحل نصب ماشین لباسشویی دوو

بازگشایی پیچ های حمل و نقل

در جدیدترین مدل ماشین های لباسشویی دوو تولید شده پیچ هایی به نام حمل و نقل یا ترانزیت به کار رفته اند. این پیچ ها در حقیقت به این دلیل تعبیه شده تا از آسیب دیدگی قسمت های داخلی دستگاه در حین جا به جایی جلوگیری به عمل آورند. می توان گفت پیچ های ترانزیت به نوعی نقش پلمپ دستگاه را بر عهده داشته که می بایست پیش از نصب ماشین لباسشویی دوو نسبت به بازگشایی آن ها اقدام شوند.

انتخاب مکان مناسب برای نصب

انتخاب مکان مناسب برای نصب لباسشویی دوو

مطمئنا ماشین لباسشویی دوو در هر منطقه ای قابل نصب نبوده و مکان در نظر گرفته شده باید شرایط مخصوص به خود را داشته باشد.

  • نخستین ویژگی که مکان مورد نظر جهت نصب ماشین لباسشویی دوو باید از آن برخوردار بوده، صاف و عدم شیب دار بودن آن می باشد.
  • میزان فاصله دستگاه از فضای اطراف خود نیز دیگر موضوعی بوده که در هنگام نصب آن باید مورد توجه قرار بگیرد. لازم به ذکر است که حداقل فاصله استاندارد ماشین لباسشویی از قسمت پشت ۱۰ و از طرفین ۲ سانتی متر می باشد.
  • به هیچ عنوان نباید ماشین لباسشویی دوو در مجاورت با لوازم گرمایشی همچون بخاری، شوفاژ، آب گرم کن و… نصب شود. در صورت عدم توجه به این مسئله ممکن است دستگاه در معرض آسیب های جدی قرار بگیرد. البته گاهی اوقات ممکن است به دلایلی همچون کمبود جا و… قرار دادن ماشین لباسشویی دوو در کنار دستگاه های مذکور امری اجتناب ناپذیر باشد. در این هنگام می توان با جای گذاری یک صفحه عایق در بین دو وسیله، تا حدودی مشکل را حل نمود.
  • نصب ماشین لباسشویی دوو نباید در محیط هایی که سرپوشیده نیستند و در معرض تابش مستقیم نور افتاب بوده صورت بگیرد. قرار دادن دستگاه داخل حمام نیز به دلیل داشتن رطوبت های احتمالی ممکن است موجب آسیب رسانی به قسمت های داخلی ماشین لباسشویی دوو شود.
  • بهتر است حتی الامکان، مکانی به منظور نصب ماشین لباسشویی دوو در نظر گرفته شود که در صورت خرابی وسیله، تمامی زوایا و قسمت های آن به راحتی در دسترس تعمیرکاران باشند.

چگونگی اتصال شیلنگ آب ماشین لباسشویی دوو

ماشین های لباسشویی دوو به صورتی ساخته شده اند که بعضی از آن ها دارای ۲ و بعضی دیگر تنها ۱ شبکه ورودی آب می باشند. در مدل های نوع اول یکی از لوله ها به آب سرد و دیگری به آب گرم اتصال می یابند. این در حالی است که در دستگاه های دارای ۱ ورودی آب، اتصال به شبکه آب سرد در اولویت خواهد بود.

میزان فشار آب ورودی به ماشین لباسشویی دوو می بایست در حد متعادل و استاندارد (بین ۴۰ تا ۱۰۰۰ کیلو پاسکال باشد). عدم توجه به این موضوع ممکن است علاوه بر اختلال در عملکرد دستگاه، صدمات جبران ناپذیری را به قسمت های مختلف آن وارد سازد.

در هنگام نصب ماشین لباسشویی دوو توجه به این نکته ضروری است که نباید بر روی شیلنگ آب متصل شده به دستگاه هیچگونه اثری از خمیدگی و… مشاهده شود. دلیل این امر آن است که خمیدگی شیلنگ باعث جمع شدن حجم آب در نقطه مذکور و به دنبال آن اختلال در عملکرد وسیله خواهد شد.

چگونگی اتصال شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

یکی از مهم ترین مراحل نصب ماشین لباسشویی دوو مربوط به نحوه متصل کردن شیلنگ تخلیه آب دستگاه می باشد. نکته قابل توجه پیرامون این مرحله آن است که لوله تخلیه آب می بایست دست کم به اندازه نیم متر با کف زمین فاصله داشته باشد. البته طول آن نیز بیش از ۱ متر نباشد. در نهایت پس از قرار دادن انتهای شلنگ تخلیه آب به داخل لوله فاضلاب، سلامت ظاهری آن با دقت مورد بررسی قرار بگیرد.

نحوه اتصال بین ماشین لباسشویی دوو و برق

نحوه اتصال بین ماشین لباسشویی دوو و برق

پس از آنکه تمامی مراحل قبلی با موفقیت سپری شدند حال وقت آن رسیده تا ماشین لباسشویی دوو به برق متصل گردد. لازم است پیش از اتصال وسیله به برق، ابتدا اطلاعات مربوط به میزان ولتاژ و شدت جریان الکتریکی که معمولا بر روی بدنه دستگاه مشخص هستند با دقت مطالعه گردیده و با وضعیت برق ساختمان تطبیق داده شوند.

به جهت جلوگیری از بروز نوسانات الکتریکی بهتر است پیش از نصب ماشین لباسشویی دوو و اتصال آن به پریز برق همواره یک عدد محافظ الکتریکی مخصوص در بین مسیر قرار داده شود. همچنین لازم است تا پریز برق در نظر گرفته شده به منظور اتصال دستگاه به آن، دارای سیم ارت (اتصال به زمین) باشد.

چگونه ماشین لباسشویی دوو را تراز نماییم؟

پیش از آغاز به کار ماشین لباسشویی دوو، لازم است تا از تراز بودن آن اطمینان حاصل نماییم. این کار موجب عملکرد مطلوب دستگاه شده و از ایجاد صدا و لرزش های غیر طبیعی در حین فعالیت آن جلوگیری به عمل می آورد. با بررسی وضعیت پایه های ماشین لباسشویی دوو و در صورت نیاز با چرخاندن آن ها می توان نسبت به تراز نمودن دستگاه اقدام کرد.

هنگامی که برای بار نخست ماشین لباسشویی دوو آغاز به کار کرده است، می توان عملکرد آن را تحت نظر داشته و در صورت عدم مشاهده صدا یا لرزش غیر طبیعی استفاده از آن ادامه یابد.

نکته پایانی

در این مقاله به اغلب نکات کلیدی در زمینه چگونگی نصب ماشین لباسشویی دوو اشاره شدند. جالب است بدانید بسیاری از مشکلات مربوط به خرابی ماشین لباسشویی دوو به دلیل رعایت نکردن استانداردهای اولیه در نحوه نصب آن اتفاق می افتد.

ذکر این نکته ضروری بوده که بهتر است حتی الامکان فرایند نصب ماشین لباسشویی دوو به مراکز معتبر در زمینه سرویس، نصب و تعمیر ماشین لباسشویی دوو سپرده شوند. این مراکز با ارائه خدمات گارانتی به مشتریان خود می توانند اطمینان خاطر بیشتری را در نزد آنان ایجاد نمایند.

بیشتر بخوانید: تعمیر موتور ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

5/5 - (11 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *