تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

امروزه ماشین لباسشویی به یکی از لوازم پر مصرف خانه ها تبدیل شده است. زیرا افراد نه حوصله شستن لباس ها با دست را دارند نه وقتش را. خیلی راحت می توانند در عرض چند دقیقه لباس ها را به ماشین لباسشویی بسپارند و کاملا تمیز تحویل بگیرند. اما این وسیله نیز مانند هر وسیله دیگری ممکن است خراب شود.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی بوجود بیاید، خرابی تایمر آن است. در این مقاله قصد داریم درمورد تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو صحبت کنیم. برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می توانید با مجموعه تعمیرات دوو تماس بگیرید.

مجموعه تعمیرات دوو یک از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان می باشد. جهت ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

نحوه عملکرد تایمر ماشین لباسشویی دوو

تایمر در ماشین لباسشویی دوو وظیفه کنترل و زمان ‌بندی عملکرد‌های مختلف ماشین را بر عهده دارد. عملکرد تایمر به شیوه‌ های زیر می باشد:

 • تنظیم زمان: تایمر به شما امکان تنظیم زمان شستشو را می ‌دهد. با تنظیم زمان مورد نظر، ماشین لباسشویی به طور خودکار در زمان مشخص شستشو را شروع و پایان می ‌دهد.
 • تنظیم برنامه: تایمر به شما امکان انتخاب برنامه‌ های شستشو مختلف را می ‌دهد. این برنامه‌ ها شامل شستشوی ملایم، شستشوی معمولی، شستشوی سریع و… می‌ شود.
 • کنترل عملکرد‌های مختلف: تایمر مسئول کنترل عملکردهای مختلف ماشین لباسشویی مانند شستشو، آبکشی، خشک کردن و… است. با تنظیم ورودی‌ های کاربر، اجرای این عملکردها را به ترتیب مناسب تنظیم می کند.
 • نمایش زمان: تایمر معمولاً دارای نمایشگری است که زمان باقی ‌مانده تا پایان برنامه شستشو را نشان می ‌دهد تا کاربران بتوانند از وضعیت پروسه شستشو آگاه شوند.

اگر تایمر خراب شود، در اجرای این عملکردها اختلال بوجود خواهد آمد و شما نیاز به تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو خواهید داشت.

دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی دوو

دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی دوو

برای اینکه بتوانید از خرابی تایمر جلوگیری کنید، بایستی با دلایل خرابی آن آشنا شوید. دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی دوو شامل موارد زیر می شود:

 • سایش و خرابی قطعات الکترونیکی درون تایمر به علت استفاده طولانی.
 • ورود آب یا رطوبت به داخل تایمر که باعث خرابی قطعات الکترونیکی می ‌شود.
 • قطع شدن مکرر برق یا جریان برق نامنظم که می‌ تواند تایمر را خراب کند.
 • بروز خطا در برنامه ‌نویسی یا عیب در سیستم کنترل تایمر.
 • استفاده نادرست از تایمر که باعث خرابی آن می ‌شود.

علائم خرابی تایمر ماشین لباسشویی دوو

وجود برخی علائم نشان دهنده این است که ممکن است تایمر خراب شده باشد و نیاز به تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو داشته باشید. علائم خرابی تایمر عبارتند از:

 • عدم تنظیم زمان به درستی: اگر تایمر خراب شود، ممکن است قادر به تنظیم زمان مورد نظر برای شستشو نباشد یا زمان تنظیم شده اجرا نشود.
 • عدم شروع یا پایان به موقع برنامه شستشو: خرابی تایمر ممکن است باعث شود که برنامه شستشو به موقع شروع یا پایان نیابد.
 • توقف ناگهانی ماشین: در بعضی مواقع، خرابی تایمر می‌ تواند باعث توقف ناگهانی ماشین لباسشویی شود و در نتیجه فرایند شستشو به نحو صحیح انجام نشود.
 • ناپایداری در عملکرد: خرابی تایمر ممکن است باعث ناپایداری در عملکرد ماشین لباسشویی شود و باعث مشکلات مکرر در هنگام استفاده شود.

در صورت مشاهده هر یک از علائم بهتر است تایمر بررسی شود. جهت این امر می توانید از مجموعه تعمیرات دوو کمک بگیرید.

علت های ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی دوو

علت‌ های ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی دوو عبارتند از:

 • خرابی تایمر: احتمالا تایمر خود دچار خرابی شده و بعد از تنظیم زمان، قادر به حرکت به صورت معمول نیست.
 • خطای الکترونیکی: ممکن است خطایی در قسمت ‌های الکترونیکی ماشین لباسشویی وجود داشته باشد که باعث عدم حرکت تایمر به صورت صحیح می ‌شود.
 • قطع ارتباط: ممکن است ارتباط بین تایمر و سایر بخش ‌های ماشین لباسشویی قطع شده باشد که باعث ایجاد مشکل در عملکرد تایمر می‌ شود.

بررسی دقیق توسط یک تعمیرکار متخصص می‌ تواند به تسریع روند عیب یابی و حل مشکل کمک کند. برای عیب یابی و تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می توانید با مجموعه تعمیرات دوو تماس حاصل فرمایید.

نحوه تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو

نحوه تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو

اگر از خرابی تایمر مطمئن شده اید، مراحل تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو به صورت زیر است:

 • قطع برق: ابتدا مطمئن شوید که ماشین لباسشویی از برق جدا شده است. زیرا ممکن است به شما و ماشین لباسشویی شما آسیب برسد.
 • دسترسی به تایمر: تایمر معمولاً در پشت پنل کنترل ماشین لباسشویی قرار دارد. در بعضی از مدل ‌ها نیاز به باز کردن پنل کنترل می باشد.
 • جدا کردن تایمر: کابل ‌ها و اتصالات مربوط به تایمر را با دقت جدا کنید. معمولاً تایمر با پیچ‌ در جای خود نصب می ‌شود.
 • نصب تایمر جدید: تایمر جدید را به همان شکلی که تایمر قبلی نصب بوده است، وصل کنید.
 • آزمایش عملکرد: پس از نصب تایمر جدید، ماشین لباسشویی را روشن کرده و عملکرد تایمر را تست کنید تا مطمئن شوید که تایمر جدید به درستی کار می ‌کند.

آیا تایمر ماشین لباسشویی دوو قابل تعمیر است؟

بله، در برخی موارد تایمر ماشین لباسشویی دوو قابل تعمیر است. اگر تایمر خراب شده است، ممکن است با تعمیر قطعات الکترونیکی داخلی یا تعمیر خطاهای نرم‌افزاری، تایمر به عملکرد صحیح خود ادامه دهد. اما برای تعمیر تایمر بهتر است به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا با دقت و حرفه ‌ای تایمر را تعمیر کند. زیرا ممکن است به تایمر آسیب برسد و مجبور به تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو شوید.

هزینه تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

اگر قصد تعویض تایمر را دارید، نیاز به یک تایمر جدید خواهید داشت که قیمت آن بسته به نوع و برند آن متفاوت خواهد بود. علاوه بر آن، اگر قصد دارید که از یک تعمیرکار کمک بگیرید، بایستی هزینه ایاب ذهاب، عیب یابی و هزینه تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو را بپردازید. برای اطلاع از قیمت دقیق تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می توانید با مجموعه تعمیرات دوو تماس بگیرید.

کلام آخر

خرابی تایمر موجب می شود که نتوانید به طور صحیح از ماشین لباسشویی استفاده کنید. به همین علت نیاز است که هرچه زودتر نسبت به تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو اقدام فرمایید. اما اگر تخصصی در کارهای فنی ندارید، بهتر است این کار را به یک تعمیرکار بسپارید. زیرا ممکن است به دیگر قطعات دستگاه آسیب برسانید و متحمل هزینه های اضافه شوید.

مجموعه تعمیرات دوو، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

5/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *