تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

ماشین لباسشویی یکی از لوازم پرکاربرد خانه است که افراد خانه را از شستن کوهی از لباس‌ های کثیف با دست راحت می ‌کند. اما هر وسیله ‌ای ممکن است خراب شود. ماشین لباسشویی هم از این قاعده مستثنا نیست. به خصوص که این دستگاه با آب و مواد شوینده سر و کار زیادی دارد و قطعات آن طول عمر محدودی دارند. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی شما پیش بیاید، خراب شدن شیربرقی آن است.

اگر می ‌خواهید درباره شیربرقی و خرابی آن و نحوه تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو بدانید، با ما همراه باشید. خوب است بدانید که مجموعه تعمیرات دوو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می‌باشد.

مجموعه تعمیرات دوو یک از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان می باشد. جهت ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

شیربرقی ماشین لباسشویی دوو

همه شما می ‌دانید که ماشین لباسشویی برای انجام شستشو نیاز به آب دارد. این آب بایستی به طور منظم و با برنامه وارد ماشین لباسشویی شود. وقتی که دستگاه نیاز به آب پیدا می‌ کند، برد الکتریکی به شیربرقی دستور می‌ دهد تا شروع به کار کند و آب مورد نیاز دستگاه را تامین کند. سپس این آب وارد محفظه جا پودری می ‌شود به این صورت پودر یا دیگر مواد شوینده به داخل دیگ می ‌رسد‌.

وقتی که آب ماشین لباسشویی تامین شد، شیربرقی به طور خودکار ورود آب را قطع می‌ کند. شیربرقی به واسطه یک شلنگ به شیر ورودی متصل است‌. این شلنگ باید سالم و صاف باشد و اگر خمیدگی داشته باشد ورود آب به داخل دستگاه مختل می ‌شود. شیرهای برقی دو مدل یک شیر و دو شیر دارند.

اجزای تشکیل دهنده شیربرقی ماشین لباسشویی دوو

اجزای تشکیل دهنده شیربرقی ماشین لباسشویی دوو

وقتی که عملکرد شیربرقی مختل می ‌شود، ممکن است فقط یکی از اجزای آن خراب شده باشد. به این دلیل شما ممکن است نیاز به تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو نداشته باشید و تنها با تعمیر یا تعویض قطعه معیوب مشکل حل شود. اجزای تشکیل دهنده شیربرقی عبارتند از: بوبین، مجاری ورودی آب، لاستیک دیافراگم، ترمینال، لاستیک آب بندی، فنر، مجاری خروج آب، سوراخ ‌های مجاری، سیم پیچ و اهرم آهنی، وزنه پیستون، شیطانک و لاستیک شیطانک و فیلتر خروجی.

علائم خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی دوو

برای اینکه متوجه شوید شیربرقی خراب شده است و نیاز به تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو دارید یا خیر، بایستی وجود این علائم و نشانه ‌ها را در ماشین لباسشویی خود بررسی کنید.

 • اگر در داخل دیگ آب تمیز جمع شده است ممکن است شیربرقی خراب شده باشد.
 • وجود نشتی در ماشین لباسشویی یکی دیگر از علائم خرابی شیربرقی است.
 • اگر از زیر ماشین لباسشویی آبریزی مشاهده کردید، به خرابی شیربرقی شک کنید.
 • آبگیری نکردن لباس‌ ها توسط ماشین لباسشویی نیز می ‌تواند ناشی از خرابی شیربرقی باشد. عدم ورود آب به درون ماشین لباسشویی، یکی دیگر از نشانه‌ های خرابی شیربرقی است.
 • اگر ماشین لباسشویی خاموش است ولی موقع باز کردن شیر آب وارد دستگاه می‌ شود، باید سلامت شیربرقی را بررسی کنید.

اگر این نشانه ‌ها را مشاهده کردید اما از خرابی شیربرقی مطمئن نبودید، بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. زیرا ممکن است شیربرقی را تعویض کنید اما مشکل حل نشود و هزینه و وقت خود را بیهوده هدر داده باشید. برای تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می‌توانید از مجموعه تعمیرات دوو کمک بگیرید.

افزایش عمر شیربرقی ماشین لباسشویی دوو

استفاده درست از ماشین لباسشویی و انجام برخی نکات موجب افزایش عمر قطعات ماشین لباسشویی می ‌شود و شما کمتر نیاز به تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو خواهید داشت. در ادامه چند نکته برای افزایش عمر شیربرقی به شما خواهیم گفت:

 • اگر آب با فشار زیاد وارد شیربرقی شود، بین اهرم و قرقره قرار گرفته و به اهرم آسیب می‌ زند. به همین علت تا حد امکان شیر آب را تا آخر باز نکنید.
 • اگر شیربرقی دچار مشکل شده است، اجزای آن را جدا کنید و خشک کنید و دوباره در جای خود قرار دهید. با این کار ممکن است مشکل شیربرقی حل شود.
 • وجود رسوب و سنگریزه در آب شهر می ‌تواند به شیربرقی آسیب برساند. به همین علت بهتر است از فیلتر شستشو در ماشین لباسشویی استفاده کنید تا از ورود مواد اضافی به دستگاه جلوگیری شود.

تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو

تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو

اگر از خرابی شیربرقی مطمئن هستید و دانش و مهارت کافی را برای تعویض شیربرقی دارید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قبل از انجام هر کاری برق دستگاه را قطع کنید تا به شما و ماشین لباسشویی آسیبی وارد نشود.
 • اولین کاری که باید انجام دهید، برداشتن پنل ماشین لباسشویی است. برای برداشتن پنل باید پیچ ‌های آن را باز کنید و پنل را جدا کنید.
 • به وسیله یک پیچ گوشتی پیچ‌ هایی که شیربرقی را نگه داشته اند را باز کنید.
 • شلنگ‌ های متصل به شیربرقی و اتصالات برقی را جدا کنید.
 • اکنون بایستی شیربرقی خراب را از ماشین لباسشویی جدا کرده و شیر جدید را جایگزین کنید.
 • سپس اتصالات برقی و شلنگ‌ ها را دوباره متصل کنید.
 • پنل ماشین لباسشویی را در جای خود قرار داده و پیچ ‌های آن را محکم کنید.
 • می ‌توانید یک برنامه شستشو را به طور آزمایشی اجرا کنید تا از عملکرد درست شیربرقی اطمینان حاصل کنید.

هزینه تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

برای تعویض شیربرقی نیاز به یک شیربرقی نو دارید که هزینه آن با توجه به مدل و برند آن متفاوت است. همچنین بایستی هزینه ایاب ذهاب، عیب یابی و دستمزد تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو را نیز بپردازید.

کلام آخر

اگر شما دانش و مهارت کافی را برای تعویض شیربرقی نداشته باشید، ممکن است به دیگر قطعات دستگاه آسیب بزنید و مجبور به پرداخت هزینه اضافی شوید. به همین علت بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. مجموعه تعمیرات دوو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می‌ باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو

5/5 - (8 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *