رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو

قطعاً هدف از استفاده از ماشین لباسشویی تمیز شدن لباس‌ هاست‌ اما ممکن است ماشین لباسشویی شما بوی نامطبوع بدهد. پس از استفاده از آن لباس ‌هایتان نیز بو بگیرند و مجبور شوید دوباره آنها را با دست بشویید. ماشین لباسشویی محیط مرطوبی دارد و چون لباس ‌های کثیف در آن می ‌ریزیم محیط مستعدی برای رشد میکروب ‌ها می ‌باشد‌. از این رو طبیعی است که پس از استفاده طولانی مدت از آن با بوی نامطبوع مواجه شویم.

اما اگر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید، به شما روش ‌هایی خواهیم آموخت که از بوی بد ماشین لباسشویی جلوگیری کنید و بتوانید به رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو بپردازید.

مجموعه تعمیرات دوو یک از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان می باشد. جهت ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

دلیل بوی بد ماشین لباسشویی دوو

قبل از اینکه نحوه رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو را به شما آموزش دهیم بهتر است با دلایل بو گرفتن ماشین لباسشویی آشنا شوید تا بتوانید از بوی بد ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.

 • اگر به ماشین لباسشویی خود رسیدگی نکنید و سرویس ‌های دوره ‌ای را انجام ندهید ممکن است ماشین لباسشویی شما بوی بد بگیرد.
 • حتماً پس از اتمام شستشو بایستی لباس ‌ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید. زیرا باقیماندن لباس ‌های خیس در ماشین لباسشویی می ‌تواند منجر به بوی بد ماشین لباسشویی شود.
 • حتماً پس از استفاده از ماشین لباسشویی درب آن را باز بگذارید تا هوا در درون دیگ جریان پیدا کند و ماشین لباسشویی بو نگیرد.
 • از آنجایی که پمپ تخلیه با آب کثیف سر و کار دارد ممکن است میکروب ‌ها در آن تجمع پیدا کنند و باعث بوی بد در ماشین لباسشویی شوند. به همین دلیل بایستی پمپ تخلیه را به طور دوره ‌ای تمیز کنید.
 • جاپودری ماشین لباسشویی در معرض آب و مواد شوینده قرار دارد و ممکن است این مواد شوینده در جاپودری باقی بمانند و بوی نامطبوع تولید کنند. به همین دلیل حتماً جاپودری را بررسی و در صورت نیاز آن را تمیز کنید.
 • حتماً پس از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی لاستیک درون آن را با یک ابر خشک کنید. زیرا باقیماندن آب و رطوبت در این لاستیک موجب ایجاد کپک در لاستیک و در نتیجه بروز بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی می ‌شود.

رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو

رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو

اگر ماشین لباسشویی شما بو گرفته است، برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو می ‌توانید راه‌ های زیر را امتحان کنید:

 • اولین کاری که باید انجام دهید تمیز کردن داخل ماشین لباسشویی است. برای این کار می‌ توانید با استفاده از یک دستمال تمیز دیگ ماشین لباسشویی را خشک کنید. اگر بو زیاد است و با این کار رفع نمی ‌شود، می ‌توانید از یک سری محلول ‌ها برای شستشوی دیگ ماشین لباسشویی استفاده کنید که در قسمت‌ های بعدی چند مورد را به شما معرفی خواهیم کرد.
 • یکی از محلول ‌هایی که می‌ توانید برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو از آن استفاده کنید محلول آب و سرکه می‌باشد. برای ساخت این محلول بایستی یک پیمانه آب گرم را با یک چهارم پیمانه سرکه مخلوط کنید و داخل دیگ بریزید. سپس با استفاده از یک دستمال تمیز و نمدار داخل دیگ را پاک کنید.
 • روش دیگر برای تمیز کردن ماشین لباسشویی با استفاده از سرکه این است که سرکه را داخل جاپودری بریزید و یک برنامه شستشو را انتخاب کنید. دستگاه را روشن کنید تا ماشین لباسشویی تمیز و ضدعفونی شود و بوی بد آن رفع شود.
 • یکی دیگر از موادی که برای شستشوی ماشین لباسشویی استفاده می ‌شود جوش شیرین است. شما بایستی یک دستمال تمیز بردارید، کمی سرکه روی آن بریزید و سپس جوش شیرین را به آن اضافه کنید و با این دستمال دیگ ماشین لباسشویی را تمیز کنید.
 • جوش شیرین را نیز مانند سرکه می ‌توانید داخل جاپودری بریزید. به این صورت که نصف پیمانه جوش شیرین را در جا پودری بریزید و یک برنامه شستشو را اجرا کنید تا جوش شیرین در دیگ پخش شود و بوی نامطبوع دیگ را بگیرد.
 • ممکن است دلیل بوی بد ماشین لباسشویی وجود کپک در نوار لاستیکی درب باشد‌. به همین دلیل برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو بایستی کمی سفید کننده روی کپک بریزید و کمی صبر کنید. وقتی مایع سفید کننده خورد کپک رفت با دستمال کپک را بردارید و با یک دستمال تمیز دیگر نوار لاستیکی را تمیز کنید.

رفع بوی بد لباسشویی دوو با جرم گیری

اگر علاقه‌ ای به استفاده از محلول‌های شوینده خانگی ندارید، می ‌توانید از پودرهای جرم گیر ماشین لباسشویی استفاده کنید. برای استفاده از پودرهای جرمگیر باید یک بسته از آن را در جا پودری ماشین لباسشویی بریزید و یک برنامه شستشوی اصلی بدون پیش شست و شو با حرارت ۶۰ درجه را اجرا کنید. در نظر داشته باشید که به هنگام استفاده از پودر جرمگیر نباید لباس در ماشین لباسشویی باشد. سپس فیلتر پمپ تخلیه را باز کرده و تمیز کنید. اگر داخل فیلتر جرم و رسوب مشاهده کردید دوباره جرم ‌گیری را انجام دهید. بهتر است ماهی یک بار عمل جرم ‌گیری را انجام دهید تا ماشین لباسشویی تان تمیز شود و دچار بوی نامطبوع نشود.

رفع بوی بد لباسشویی دوو با استفاده از بوگیر

رفع بوی بد لباسشویی دوو با استفاده از بوگیر

اگر فکر می ‌کنید ماشین لباسشویی تان تمیز است و نیاز به جرم ‌گیری ندارد و تنها به دلیل رطوبت و یا باقی ماندن لباس ‌های خیس ماشین لباسشویی تان بو گرفته است، برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو می ‌توانید از بوگیر و خوشبو کننده‌ ها استفاده کنید. بوگیرها در دو نوع محلول و قرص موجود هستند. اگر از نوع محلول آن استفاده کردید بایستی محلول را در جا پودری، درون دیگ، درون لاستیک ‌ها، روی درب و … اسپری کنید و درب ماشین لباسشویی را ببندید تا اسپری اثر کند. اگر از قرص استفاده کردید بایستی قرص را درون جاپودری یا در داخل دیگ بگذارید و یک برنامه شستشو را اجرا کنید تا قرص در داخل دیگ پخش شود و بوی نامطبوع ماشین لباسشویی را بگیرد.

کلام آخر

حتماً جمله پیشگیری بهتر از درمان است را شنیده ‌اید. این جمله در این زمینه هم صدق می ‌کند. بهتر است همیشه ماشین لباسشویی را تمیز و خشک نگه دارید و پس از استفاده درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا هوا درون آن جریان پیدا کند تا ماشین لباسشویی‌تان دچار بوی بد نشود. در این صورت نیازی به رفع بوی بد ماشین لباسشویی دوو نخواهید داشت.

اگر ماشین لباسشویی شما بوی بد گرفت و راهکارهایی که به شما پیشنهاد دادیم جواب نداد می ‌توانید از مجموعه تعمیرات دوو، مرکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان، کمک بگیرید تا عیب ماشین لباسشویی شما را پیدا کرده و آن را رفع کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض تایمر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

5/5 - (10 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *