تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

در ماشین لباسشویی قعطات متعددی از جمله سنسورها قرار دارد. این قطعات نیز همانند دیگر قطعات ممکن است که خراب شوند و شما نیاز به تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو در اصفهان پیدا کنید. سنسورها قطعاتی در ماشین هستند که اطلاعات مختلفی را گرفته و بسته به آن اطلاعات، ارورهایی را نمایش می ‎دهند. کارکرد باقی قطعات را کنترل می‎ کنند و پیام‎ هایی را به برد ارسال می‎ کنند. اگر سنسورها خراب شوند، این اتفاق نمی ‎افتد و ممکن است خرابی به مرور گسترش پیدا کرده و حتی قطعات حیاتی دستگاه نیز آسیب ببیند.

سنسورهای مختلفی در ماشین لباسشویی دوو وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. حال اگر سنسورهای ماشین لباسشویی دوو شما دچار مشکل شده و قصد تعویض آنها را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله را بخوانید. همچنین جهت تعویض آنها می توانید با مجموعه تعمیرات دوو، مرکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان تماس بگیرید.

مجموعه تعمیرات دوو یک از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان می باشد. جهت ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

انواع سنسورهای ماشین لباسشویی دوو

سنسور تعادل بار

این سنسور در ماشین وظیفه چک کردن میزان بار درون دیگ دستگاه را دارد. اگر میزان لباس‌ های درون ماشین بیش از حد و یا کمتر باشد، این سنسور وارد عمل شده و دور دستگاه را کمتر از حد معمول تنظیم می ‎کند. یا کلا اجازه آغاز فرآیند شست و شو را صادر نمی ‎کند.

سنسور نشتی آب (هیدرواستات)

این سنسور در زیر ماشین لباسشویی دوو قرار دارد. هنگامی که ماشین لباسشویی دچار نشتی شود، این سنسور متوجه شده و ارور مربوطه را بر روی صفحه نمایش نشان می ‎دهد.

سنسور تشخیص کثیفی

این مورد جزء سنسورهای جدید ماشین لباسشویی دوو است. نحوه کار این قطعه بدین صورت است که نور مادون قرمز، از مقداری آب درون ماشین عبور کرده و با توجه به سرعت عبور، لباسشویی میزان کثیفی آب که همان میزان کثیفی لباس‎ ها است را تشخیص داده. با توجه به آن، تعداد دفعات آبکشی و شست و شو را افزایش و یا کاهش می ‎دهد.

سنسور سطح آب

این قطعه یکی از سنسورهای ماشین لباسشویی دوو بوده که هنگامی که آب درون ماشین به اندازه کافی رسید، شیر برقی را از دور خارج کرده و ورود آب به درون دستگاه را متوقف می ‎کند. اگر این سنسور خراب شود و شما احتیاج به تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو در اصفهان پیدا کنید، ممکن است که آب کمتر از حد مورد نیاز وارد دستگاه شود و لباس‎ ها به خوبی شسته نشوند.

همچنین ممکن است که آب بیش از حد مورد نظر وارد دستگاه شده و علاوه بر آسیب زدن به قطعات مختلف دستگاه، نشتی آب نیز رخ دهد.

سنسور دما آب

وظیفه این سنسور رساندن دمای آب به حد تنظیم شده است. یکسری لباس‎ ها باید با آب سرد و برخی دیگر برای شست و شوی بهتر باید با آب داغ شسته شوند. از همین جهت در ماشین لباسشویی ‎ها سنسوری قرار داده شده است که بنا بر دمایی که تنظیم کرده ‎اید، دمای آب درون دستگاه را افزایش و یا کاهش می ‎دهد.

اگر این سنسور دچار خرابی شود، دمای آب بیشتر و یا کمتر از حد تنظیم شده می‎ شود و در نتیجه لباس ‌ها آسیب دیده و یا به خوبی شسته نمی‎ شوند.

نشانه های خرابی سنسورهای ماشین لباسشویی دوو

نشانه های خرابی سنسورهای ماشین لباسشویی دوو

  • داغ شدن بیش از حد آب: همانطور که گفتیم، سنسور دما، وظیفه تنظیم دمای آب را بر عهده دارد. اگر این قطعه خراب گردد، آب درون ماشین بیش از حد نیاز داغ می ‌شود. در این حالت ممکن است که به دیگر قطعات مهم دستگاه نیز آسیب وارد شود.
  • کثیفی لباس ها پس از شست و شو: اگر سنسور تشخیص کثیفی، تشخیص سطح آب، و یا دمای آب دچار مشکل شود، ممکن است که لباس ‌ها به درستی شسته نشوند. حتی پس از فرآیند شست و شو، کثیف باقی بمانند.
  • نمایش ارور نادرست: اگر سنسور نشتی آب دچار مشکل شود، ممکن است به اشتباه مشکل نشتی را به برد اطلاع دهد. در این هنگام، ارور مربوطه بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می ‌شود. در‌حالی است که هیچگونه نشتی رخ نداده است. البته دقّت داشته باشید که این مورد می ‎تواند به دلیل خرابی برد نیز باشد.
  • بروز نشتی آب بدون نمایش ارور: اگر مشاهده کردید که ماشین لباسشویی دوو شما دچار نشتی شده است ولی هیچگونه اروری نمایش داده نمی‎ شود؛ ممکن است که مشکل از سنسور نشتی آب باشد. اگر این سنسور آسیب ببیند، نشتی را تشخیص نمی ‌دهد و در نتیجه اروری نمایش داده نمی شود.
  • نشتی آب: اگر سنسور تشخیص سطح آب دچار مشکل گردد، احتمال اینکه آب بیش از حد نیاز وارد ماشین شود و نشتی آب رخ دهد زیاد است. در این زمان شما باید اقدام به تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو در اصفهان کنید. شما می ‎توانید به این منظور از مجموعه تعمیرات دوو کمک گیرید.

توجه داشته باشید که نشانه‎ های گفته شده در بالا، دلیل قطعی بر خرابی سنسورهای ماشین لباسشویی دوو نیستند. ممکن است که سنسورها سالم باشند و مشکل از دیگر قطعات دستگاه باشد.

به همین جهت توصیه می ‎کنیم که در امر تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی، از افراد متخصص همانند تکنسین کارهای متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی دوو در اصفهان مجموعه تعمیرات دوو کمک بگیرید.

نحوه تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

همانطور که مشاهده کردید، سنسورها جزء قطعات اصلی ماشین لباسشویی دوو هستند و در صورت خرابی، می ‎توانند خرابی ‏های بیشتر و بزرگتری ایجاد کنند. به همین جهت به محض اینکه احساس کردید سنسورهای ماشین شما دچار مشکل شده ‎اند، باید سریعا جهت تعویض آنها اقدام کنید. برای تعویض سنسور، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا باید قطعه‎ای مطابق با مدل ماشین لباسشویی دوو خود خریداری کنید. توجه داشته باشید که قطعه باید اصل و اورجینال باشد. در غیر این صورت، مشکلات متعددی بعدها برای دستگاه شما ایجاد می‎ شود.
  • برای رعایت ایمنی، دستگاه را از برق بکشید.
  • قطعه معیوب را از دستگاه جدا کنید و قطعه سالم را به جای آن قرار دهید.
  • دستگاه را به برق بزنید.

توجه داشته باشید که تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو در اصفهان باید توسط یک فرد متخصص و آشنا با امر تعمیرات لوازم خانگی انجام گیرد. به همین جهت توصیه می ‌کنیم که به هیچ عنوان این قطعه را در خانه تعویض نکنید. در این زمینه حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

ما به شما در این زمینه مجموعه تعمیرات دوو را پیشنهاد می‎ کنیم. این مجموعه دارای متخصصان کاربلد و حرفه ای است که می توانند مشکل شما را در سریعترین زمان ممکن برطرف سازند. جهت درخواست تکنسین، با این مجموعه تماس حاصل کنید.

هزینه تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو در اصفهان چقدر است؟

هزینه تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو

به‎ طور کلی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی، امکان اعلام قیمت پیش از بررسی دستگاه وجود ندارد. چرا که ممکن است که اصلا سنسورها مشکل نداشته باشند و مشکل از دیگر قطعات باشد. همچنین اگر هم مشکل از سنسورها باشد، بسته به نوع سنسور، مدل ماشین لباسشویی شما، هزینۀ ایاب و ذهاب، قیمت قطعه در بازار و… قیمت این کار متغیر است.

هزینۀ تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو، پس از بررسی و عیب یابی ماشین لباسشویی توسط متخصصان مجموعه تعمیرات دوو به شما اعلام می ‎گردد.

کلام آخر…

سنسورها قطعات حیاتی ماشین لباسشویی دوو هستند که در صورت خرابی، مشکلات متعددی را برای دستگاه به وجود می‎ آورند. اگر شما احساس کردید که یکی از سنسورهای دستگاهتان دچار مشکل شده است، باید فورا اقدام به تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی دوو در اصفهان کنید. چرا که در غیر این صورت، آسیب ‎های متعدد و بعضا جبران نشدنی به ماشین لباسشویی شما وارد می ‎شود.

شما می‎توانید جهت تعویض سنسورها، با مجموعه تعمیرات دوو در اصفهان تماس گیرید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا درخواست تکنسین، با شماره 09130108396 تماس حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

5/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *