تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

ماشین لباسشویی یکی از لوازم مورد علاقه خانم هاست. زیرا آن ها را از شر شستن کوهی از لباس ها و از بین رفتن پوست دستشان نجات می دهد. اما یکی از معضلات ماشین لباسشویی سر و صدای آن است. گاهی اوقات این سر و صدا از حد عادی فراتر می رود و موجب آزار و اذیت افراد خانه می شود. سر و صدای ماشین لباسشویی ممکن است چند دلیل داشته باشد. اما یکی از دلایل معمول آن خرابی بلبرینگ است.

اگر می خواهید مطمئن شوید که مشکل از بلبرینگ است یا نه و می خواهید با نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو آشنا شوید، با ما همراه باشید. خوب است بدانید که مجموعه تعمیرات دوو، مرکز تعمیرات لوازم خانگی دوو در اصفهان، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می باشد.

مجموعه تعمیرات دوو یک از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان می باشد. جهت ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو چیست؟

بلبرینگ با نام یاتاقان توپی شناخته می شود. وظیفه بلبرینگ به حرکت در آوردن اجسام درون دستگاه است. از این رو در وسایل مختلفی وجود دارد. در ماشین لباسشویی هم برای اینکه لگن که در دیگ وجود دارد نرم و راحت بچرخد از بلبرینگ استفاده می شود. اگر بلبرینگ در ماشین لباسشویی وجود نداشته باشد، هم سرعت چرخش کاهش می یابد هم قطعاتی که در چرخش درگیر هستند سریع دچار فرسودگی می شوند

دلایل خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو چیست؟

برای اینکه کمتر مجبور به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو شوید، بایستی بدانید چه مواردی موجب خرابی آن می شود تا بتوانید جلوی خراب شدن آن را بگیرید. دلایل خرابی بلبرینگ در ادامه برای شما آورده شده است.

سنگین کردن ماشین لباسشویی

هر ماشین لباسشویی ظرفیت خاص خودش را دارد. موقع شستن لباس ها باید به ظرفیت ماشین لباسشویی خود دقت کنید و طبق آن لباس در دستگاه بریزید. اگر حجم لباس ها بیش از حد استاندارد دستگاه باشد، به برخی قطعات دستگاه آسیب وارد می شود. بلبرینگ یکی از این قطعات می باشد.

استفاده مکرر از ماشین لباسشویی

اگر از وسایلی که دارای بلبرینگ هستند به طور پیاپی استفاده کنید،‌ بلبرینگ آسیب می بیند. وقتی از ماشین لباسشویی استفاده می کنید باید مدتی صبر کنید و دوباره از دستگاه استفاده کنید تا قطعاتی که داغ شده اند خنک شوند و آسیب نبینند. پس بهتر است برای استفاده دوباره از دستگاه حداقل سه چهار ساعت صبر کنید.

چه موقع نسبت به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو اقدام کنیم؟

دلایل خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو

اگر بلبرینگ دچار ساییدگی شود و معیوب شود، ماشین لباسشویی موقع کار سر و صدای زیادی خواهد داشت. یکی دیگر از نشانه های خرابی بلبرینگ،‌ حرکت زیاد بین دیگ داخلی و خارجی است. علاوه بر آن ها، در صورتی که پس از شستشو لکه روغن روی لباس ها دیدید، باید به خرابی بلبرینگ شک کنید. اگر می خواهید مطمئن شوید که مشکل از بلبرینگ است یا خیر، می توانید پشت ماشین لباسشویی را باز کرده و بلبرینگ را بررسی کنید. اگر بلبرینگ ساییده شده بود، آن را تعویض کنید.

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو به چه صورت است؟

اگر از خرابی بلبرینگ ماشین لباسشوییتان اطمینان حاصل کردید، می توانید طبق مراحلی که در ادامه می گوییم آن را تعویض کنید. اما اگر مهارت کافی را برای این کار ندارید، توصیه می کنیم که از یک تعمیرکار متخصص برای این کار کمک بگیرید. زیرا ممکن است به دیگر قطعات دستگاه آسیب برسانید.

برای تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو در اصفهان، می توانید با مجموعه تعمیرات دوو تماس بگیرید. اما اگر دوست دارید خودتان این کار را انجام دهید، بایستی این مراحل را دنبال کنید:

 • جدا کردن سقف و کنترل پنل: برای اینکه بتوانید پنل ماشین لباسشویی را بردارید، باید اول جاپودری را در بیاورید. قسمت کشویی جاپودری را کامل بیرون بکشید. سپس پیچ های کنترل پنل را باز کرده و سیم هایی که به تایمر یا برد دستگاه متصل هستند را جدا کنید. می توانید قبل از جدا کردن سیم ها از نحوه اتصال آن ها عکس بگیرید تا برای اتصال دوباره به مشکل برنخورید.
 • جدا کردن پنل جلویی و لاستیک دور درب: در این قسمت باید پنل جلویی دستگاه را جدا کنید. برای این کار بایستی قسمت جلویی لاستیک دور درب را آزاد کنید. این لاستیک با یک فنر بزرگ دور خود روی پنل جلویی محکم شده است که باید با یک پیچ گوشتی این فنر را آزاد کنید.
 • باز کردن وزنه های تعادل متصل به دیگ: برای اینکه وزنه های تعادلی که به دیگ متصل هستند را باز کنید، بایستی پیچ های آن را باز کنید و آن را جدا کنید.
 • جدا کردن محفظه ثابت جاپودری: برای اینکه محفظه را بردارید باید پیچ های آن را باز کنید و شلنگ های متصل به آن را بیرون بکشید. شلنگ ها در پشت و زیر محفظه قرار دارند.
 • جدا کردن پنل پشتی، تسمه و فولی: پیچ های پنل پشتی را باز کنید و پنل را از بدنه جدا کنید و کنار بگذارید. تسمه دستگاه روی فولی است. آن را به بیرون بکشید و به آرامی بچرخانید تا بتوانید آن را جدا کنید.
 • جدا کردن موتور: سیم های متصل به موتور را جدا کنید. سپس پیچ های نگهدارنده آن را باز کنید و موتور را خارج کنید.
 • جدا کردن شیلنگ تخلیه دیگ به پمپ: اگر فراموش کرده اید که آب دستگاه را تخلیه کنید، به وسیله شیلنگ تخلیه اضطراری که در مجاور محفظه فیلتر پمپ تخلیه قرار دارد آب را تخلیه کنید.
 • جدا کردن کمک ها: کمک فنرها به بالا و پایین دیگ متصل اند. آن ها به وسیله پیچ هایی به دیگ و بدنه محکم شده اند. با باز کردن این پیچ ها کمک ها را خارج کنید.
 • خارج کردن دیگ: تمامی سیم و اتصالات دیگ که قابل جدا شدن هستند را جدا کنید و با جدا کردن فنرهای بدنه، دیگ را خارج کنید.
 • جدا کردن بلبرینگ ها از دیگ: حال باید بلبرینگ را از دیگ خارج کنید. برای اینکه بلبرینگ قسمت داخلی دیگ را جدا کنید، کاسه نمد را از روی آن بردارید سپس بلبرینگ را خارج کنید.
 • قرار دادن بلبرینگ های جدید در دیگ: حال موقع تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو است. برای اینکه بلبرینگ ها را راحت جا بزنید، بایستی از گریس و ضربه های یکنواخت استفاده کنید. تا موقعی که بلبرینگ ها به دو قسمت انتهایی دیگ برسند ضربه زدن را ادامه دهید. سپس کاسه نمد را سر جای خود قرار دهید و برای آب بندی آن از چسب آب بندی استفاده کنید. آبکشی که پشتش سه نظام و شفت دارد را درون دیگ بگذارید. قسمت جلویی دیگ را به قسمت پشتی متصل کنید. سپس پیچ های آن را محکم کنید و از چسب آب بندی استفاده کنید. فنرهای دیگ را به آن وصل کنید. دیگ را داخل کابین دستگاه بگذارید و سر دیگر فنر را در جای خودشان در بدنه دستگاه قرار دهید.
 • حال تمام مراحل را از آخر به اول انجام دهید و قطعات و اتصالات دستگاه را سر جای خود قرار دهید.

نکاتی در خصوص تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو

قبل از انجام هر کاری مطمئن شوید که برق دستگاه قطع است زیرا اگر برق آن وصل باشد هم برای شما هم برای ماشین لباسشویی تان خطر دارد. حتما از دستکش کار استفاده کنید تا موقع باز کردن پنل ها به دستتان آسیب وارد نشود. به هنگام تعویض بلبرینگ از چکش استفاده نکنید، زیرا تعادل دستگاه به هم می خورد و عمر آن کم می شود.

هزینه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو چقدر است؟

برای تعویض بلبرینگ به یک بلبرینگ نو احتیاج است که قیمت آن با توجه به جنس و برند آن متفاوت است. همچنین بایستی هزینه ایاب ذهاب، عیب یابی و دستمزد تعویض بلبرینگ را بپردازید.

کلام آخر….

همانطور که مشاهده کردید، برای تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو، بایستی قطعات و اتصالات زیادی را باز کنید. به همین سبب اگر فردی بدون دانش و مهارت دست به تعویض بلبرینگ بزند، احتمال آسیب به دیگر قطعات زیاد است. پس به صرفه ترین کار این است که این کار را به اهل فنش بسپارید تا از درستی کار مطمئن باشید.

برای تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو و به طور کلی تمامی موارد تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می توانید با مجموعه تعمیرات دوو تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

5/5 - (12 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *