رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که ماشین لباسشوییتان لرزش و صدای زیاد داشته باشد و حتی از لرزش زیاد از جای خود بیرون بیاید؟ حتما برایتان سوال شده است که مشکل چیست و برای رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو چه باید کرد. اگر با ما همراه باشید، درباره این موضوع با شما صحبت خواهیم کرد.

اما قبل از آن خوب است بدانید که برای رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو در اصفهان، می توانید با مجموعه تعمیرات دوو، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان تماس بگیرید.

مجموعه تعمیرات دوو یک از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان می باشد. جهت ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو نو و تازه نصب

شاید بروز صدا و لرزش در ماشین لباسشویی های کهنه منطقی به نظر برسد. اما در ماشین لباسشویی های نو تعجب آور و نگران کننده است. اما نگران نباشید. در خیلی مواقع لرزش ماشین لباسشویی نو نشانه خرابی آن نیست و برای رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو فقط بایستی برخی نکات را رعایت کنید. این نکات عبارتند از:

 1. از اینکه لباس ها به طور صحیح در لباسشویی قرار بگیرند اطمینان حاصل کنید.
 2. لباس ها را به صورت گلوله در ماشین لباسشویی قرار ندهید و از هم باز کنید.
 3. لباسشویی دوو را چک کنید که تراز باشد.
 4. به ظرفیت دستگاه توجه کنید و بیش از ظرفیتش در آن لباس نریزید.
 5. پیچ هایی در پشت ماشین لباسشویی وجود دارد. این پیچ ها که پیچ حمل و نقل نام دارند، برای محافظت از دیگ به هنگام حمل هستند. پس از نصب ماشین لباسشویی، این پیچ ها را باز کنید.

در صورتی که تمام این موارد را رعایت کردید ولی مشکل برطرف نشد، برای رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو در اصفهان، با مجموعه تعمیرات دوو تماس بگیرید تا مشکل دستگاه شما را پیدا کند.

صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو در حالت خشک کن

صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو

ماشین لباسشویی ها، در حالت شستشو دچار لرزش نمی شوند. لرزش ماشین لباسشویی، در حالت خشک کن و به دلیل دور تند موتور ایجاد می شود. در ادامه علل لرزش را بررسی می کنیم تا بتوانیم به رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو بپردازیم.

 1. تراز نبودن دستگاه
 2. دفرمه شدن لاستیک پایه های دستگاه
 3. خرابی کمک فنر نگهدارنده
 4. خرابی زیر دیگ
 5. خرابی فنرهای نگهدارنده
 6. نامناسب بودن حجم لباس ها
 7. ترک خوردگی یا شل شدن وزنه تعادل
 8. بسته بودن پیچ های حمل و نقل

در ادامه، برای رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو، به بررسی هر مورد به طور مجزا خواهیم پرداخت‌.

تراز نبودن ماشین لباسشویی دوو

تراز نبودن به این معنی است که دستگاه در شیب نامناسب قرار دارد که موجب می شود در حالت خشک کن دستگاه حرکت کند. اگر ماشین لباسشوییتان تراز نیست، پایه ها را محکم کرده و با دستگاه تراز، آن را تراز کنید. دو پایه عقبی را تا آخر ببندید و پس از اینکه ماشین لباسشویی را در جای خود گذاشتید دو پایه جلویی را تنظیم کنید. همچنین می توانید ماشین لباسشویی را روی یک تخته سه لایه بگذارید.

مشکل در پایه های ماشین لباسشویی دوو

برخی پایه ها، پس از مدتی چسبندگی خود به زمین را از دست داده و سر می خورند. این پایه ها نیاز به تعویض دارند. همچنین ممکن است لاستیک پایه ها دفرمه شده باشند و نیاز به تعویض داشته باشند. توجه داشته باشید که سر بودن بعضی سرامیک ها هم موجب لرزش ماشین لباسشویی می شود.

خرابی کمک فنر نگهدارنده و زیر دیگ

کمک های لباسشویی، از لرزش زیاد و ارتعاشات جلوگیری می کنند. موقعی که کمک ها خراب می شوند، دیگ رها می شود و در حالت خشک کن دیگ از جای خود خارج می شود. کار زیاد و سنگین شدن دستگاه موجب خرابی کمک فنر می شود. اگر کمک فنر خراب شود و آن را تعویض نکنید، به دیگر قطعات ماشین لباسشویی آسیب می رساند.

برای تعویض کمک فنر و رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو در اصفهان، مجموعه تعمیرات دوو با ارائه گارانتی خدمات 60 روزه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

خرابی فنرهای نگهدارنده ماشین لباسشویی دوو

فنرها، دیگ ماشین لباسشویی را در جایگاه خود معلق و ثابت می کنند و از لرزش و تکان خوردن آن جلوگیری می کنند. اگر این فنرها آسیب ببینند یا جدا شوند، ماشین لباسشویی  هنگام کار دچار لرزش و سر و صدای زیاد می شود. برای رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو بایستی این فنرها بررسی شوند و در صورت نیاز تعویض شوند.

نامناسب بودن حجم لباس ها در ماشین لباسشویی دوو

نامناسب بودن حجم لباس ها در ماشین لباسشویی دوو

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که به اندازه ظرفیت دستگاه در آن لباس بریزید. زیرا اگر حجم و وزن لباس ها بیشتر باشد، به ماشین لباسشویی فشار وارد می کند و باعث سر و صدای زیاد می شود. کم ریختن لباس هم باعث می شود هنگام چرخش وزن لباس ها به یک طرف بیفتد و صدا و لرزش تولید کند.

نکته دیگر این است که نباید حوله بزرگ، پتو، کفش، کیف و… را به تنهایی داخل ماشین لباسشویی بریزید. زیرا در یک طرف دیگ قرار می گیرد و موجب ایجاد صدا و لرزش می شود. حتما هنگام شستن پتو یا حوله و … چند تکه لباس کوچک هم در دستگاه بیندازید. از انداختن پتو و حوله بسیار بزرگ و سنگین هم خودداری کنید.

ترک خوردگی یا شل شدن وزنه تعادل

برای اینکه تعادل دیگ و لباسشویی حفظ شود، اضافه بر کمک های پایین و فنر های بالا، چند وزنه بتنی به بدنه دیگ ماشین لباسشویی بسته شده. اگر این وزنه ها ترک بخورند یا پیچ و مهره های آن ها شل شوند، موجب تولید صدا و لرزش دستگاه می شود. برای رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو، بایستی وزنه بتنی تعویض شود.

بسته بودن پیچ های حمل و نقل

پیچ ترنسفر یا همان پیچ حمل و نقل، پیچ هایی در پشت ماشین لباسشویی هستند که موجب محافظت از دیگ به هنگام حمل و نقل ماشین لباسشویی می شوند. این پیچ ها پس از نصب باید باز شوند. در صورتی که این پیچ ها باز نشوند و ماشین لباسشویی را روشن کنید، موجب تکان های شدید ماشین لباسشویی می شود.

کلام آخر…

اگر بررسی موارد گفته شده در بالا در توان شما نیست یا با بررسی آن ها مشکل را پیدا نکردید، برای عیب یابی و رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی دوو در اصفهان می توانید از مجموعه تعمیرات دوو کمک بگیرید. متخصصان ما، با بررسی تخصصی، مشکل دستگاه شما را پیدا و رفع خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی دوو در اصفهان

4.9/5 - (10 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *