آموزش برنامه های ماشین لباسشویی دوو

در روزگار امروزی ماشین لباسشویی جزء پرکاربردترین لوازمی بوده که تقریبا وجود آن در هر خانه ای احساس می شود. این وسیله که غالبا جهت شست و شوی پوشاک کثیف مورد استفاده قرار گرفته در حال حاضر در برندهای مختلفی در بازار موجود است. هم اکنون شرکت دوو یکی از معروف ترین برندهای سازنده انواع ماشین لباسشویی به شمار آمده که محصولات آن همواره مورد استقبال بسیاری قرار گرفته اند.

لازم به ذکر است که نه تنها ماشین لباسشویی بلکه دیگر محصولات این کارخانه مانند: یخچال فریزر، لوازم صوتی و تصویری و… همگی بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید می شوند. در مقاله پیش رو، آموزش برنامه های ماشین لباسشویی دوو به طور کامل ذکر شده اند. گفتنی است که مدل های جدید این نوع دستگاه در قیاس با نمونه های قدیمی آن به مراتب از ویژگی ها و برنامه های متنوع و کاربردی بیشتری برخوردار هستند.

مجموعه تعمیرات دوو یک از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان می باشد. جهت ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

معرفی دکمه ها و برنامه های ماشین لباسشویی دوو

بدون شک تنها با شناخت کافی نسبت به دکمه های ماشین لباسشویی دوو و همینطور نحوه استفاده از آن ها آغاز عملیات شست و شو در دستگاه امکان پذیر خواهد بود. از آن جایی که مطالب درج شده بر روی دفترچه راهنمای دستگاه ممکن است غالبا به زبان اصلی نوشته شده و یا نامفهوم باشند، مطالعه این مقاله می تواند برای خوانندگان بسیار مفید و آموزنده باشد.

دکمه Power در ماشین لباسشویی دوو

نه تنها در ماشین لباسشویی دوو بلکه در اکثر دستگاه های الکتریکی، دکمه power به منظور روشن و خاموش نمودن دستگاه کاربرد دارد.

دکمه start/pause ماشین لباسشویی دوو

دکمه start/pause ماشین لباسشویی دوو

دکمه پرکاربرد و معروف دیگر در آموزش برنامه های ماشین لباسشویی دوو این دکمه می باشد. پس از آنکه برنامه شست و شوی مورد نظر در دستگاه انتخاب شد با استفاده از دکمه  start/pause می توان فرایند مذکور را آغاز و همچنین متوقف نمود.

دکمه my Wash

هدف از تعبیه دکمه my Wash در ماشین لباسشویی دوو بالواقع گزینش و ذخیره سازی برنامه های مورد نظر، جهت آغاز عملیات شست و شو در دستگاه می باشد.

دکمه delay alert و child lock در ماشین لباسشویی دوو

این دکمه از سری دکمه های دو منظوره در ماشین لباسشویی دوو به شمار می آید. با لمس کوتاه این دکمه می توان فرایند شست و شو را برای مدتی به تاخیر انداخت. این در حالی است که فشار دادن و نگه داشتن دکمه مذکور دست کم برای مدت سه ثانیه می توان نسبت به فعال سازی قفل کودک در دستگاه نیز اقدام کرد.

دکمه rinse در ماشین لباسشویی دوو

دکمه rinse به نوعی تنظیم کننده تعداد دفعات آب کشی در ماشین لباسشویی دوو به شمار می آید. شما می توانید با فراگیری آموزش برنامه های ماشین لباسشویی دوو به صورت اصولی، بهترین عملکرد را از دستگاه خود متصور باشید.

دکمه spin در ماشین لباسشویی دوو

پس از اتمام فرایند شست و شوی لباس ها، برنامه خشک کن ماشین لباسشویی دوو با هدف آبگیری پوشاک وارد عمل خواهد شد. با فشار دادن دکمه spin می توان میزان سرعت سیستم فوق را تعیین نمود.

دکمه temp در ماشین لباسشویی دوو

دکمه temp در ماشین لباسشویی دوو

هنگامی که قصد تنظیم درجه حرارت آب را در ماشین لباسشویی دوو داشته باشیم، این کار با استفاده از لمس دکمه temp میسر خواهد شد.

دکمه time save در ماشین لباسشویی دوو

گاهی پیش می آید که در هنگام کار با ماشین لباسشویی دوو قصد داشته باشیم تا مدت زمان شست و شو را کوتاه تر نماییم. گفتنی است که معمولا دکمهtime save  بدین منظور در دستگاه تعبیه می شود.

دکمه clean jet shower

با استفاده از این دکمه، جهت آب پاشی بر روی لباس ها در حین انجام عملیات شست و شو مشخص خواهد شد.

دکمه options در ماشین لباسشویی دوو

هم اکنون در اغلب مدل های ماشین لباسشویی دوو امکاناتی چون پیش شست و شو و اتوکشی آسان در نظر گرفته شده اند. با استفاده از دکمه options قابلیت های ذکر شده در دستگاه قابل فعالسازی خواهند بود.

دکمه air bubble در ماشین لباسشویی دوو

یکی دیگر از مهم ترین دکمه های موجود در ماشین لباسشویی دوو که در آموزش برنامه های ماشین لباسشویی دوو به شما آموزش می دهیم، air bubble است. با فشار دادن این دکمه، مواد شوینده با سهولت بیشتری داخل آب موجود در دستگاه حل شده و به دنبال آن فرایند شست و شو با کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

دکمه crease care در ماشین لباسشویی دوو

با فشار دادن این دکمه می توان از چروک شدن لباس ها در حین شست و شو جلوگیری به عمل آورد. توصیه می شود که همواره پیش از راه اندازی و شروع به فعالیت دستگاه، نسبت به آموزش برنامه های ماشین لباسشویی دوو توجه کافی صورت بگیرد.

برنامه pre-wash در ماشین لباسشویی دوو

در برنامه pre-wash معمولا پیش از آغاز مرحله اصلی شست و شو در دستگاه اجرا شده و لباس ها یک دور مرطوب و سپس آبکشی می شوند.

برنامه cotton در ماشین لباسشویی دوو

در هنگام شست و شوی پوشاک نازک، پنبه ای و مانند آن از برنامه cotton در ماشین لباسشویی دوو استفاده می شود.

برنامه super eco در ماشین لباسشویی دوو

برنامه super eco در ماشین لباسشویی دوو

اجرای این برنامه از دستگاه که به شست و شوی اقتصادی معروف بوده در مصرف آب و… به طور چشم گیری صرفه جویی به عمل می آورد.

برنامه synthetic

برخی از البسه دارای الیاف مصنوعی درون خود می باشند. با انتخاب برنامه synthetic  عملیات شست و شوی آن ها با کیفیت بهتری صورت خواهد گرفت.

برنامه delicate در ماشین لباسشویی دوو

این برنامه از دستگاه به منظور شست و شوی پوشاکی که از بافت ظریفی برخوردار بوده مورد استفاده قرار می گیرد.

برنامه woll در ماشین لباسشویی دوو

زمانی که قصد شست و شوی لباس های پشمی و ضخیم را داریم تنظیم دستگاه بر روی برنامه woll به اجرا در خواهد آمد.

برنامه hand wash در ماشین لباسشویی دوو

همانطور که از نام آن نیز بر می آید، برنامه hand wash جهت شست و شوی پوشاک در ماشین لباسشویی دوو به صورت دستی کاربرد دارد. آموزش برنامه های ماشین لباسشویی دوو فرایندی است که بازدهی عملکرد وسیله را به طور ویژه افزایش خواهد داد.

برنامه quick در ماشین لباسشویی دوو

گاهی با توجه به مدت زمان محدودی که در اختیار داریم، نیاز به انجام شست و شوی سریع لباس ها داخل دستگاه بوده که در این هنگام می توان برنامه quick را انتخاب کرد.

برنامه silent wash در ماشین لباسشویی دوو

این برنامه فرایند شست و شوی لباس ها در ماشین لباسشویی دوو را با کمترین میزان سر و صدا به اجرا در خواهد آورد.

برنامه dark wash در لباسشویی دوو

معمولا برنامه dark wash زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که قصد شستن پوشاک با رنگ های تیره را داشته باشیم.

برنامه sport wear در ماشین لباسشویی دوو

شست و شوی اقلام ورزشی همچون کتانی، لباس و… از جمله فعالیت های روزمره بسیاری از افراد می باشد. لازم به ذکر است که برنامه sport wear نیز معمولا بدین منظور در دستگاه تعبیه شده است.

برنامه gentie care در لباسشویی دوو

از این برنامه برای خشک کردن لباس ها در ماشین لباسشویی دوو با دور کند استفاده می شود.

برنامه baby care در ماشین لباسشویی دوو

این برنامه baby care به گونه ای در ماشین لباسشویی دوو طراحی شده که بیشتر مناسب شست و شوی لباس های کودکان و خردسالان است.

برنامه duvet در ماشین لباسشویی دوو

شست و شوی انواع ملزومات خواب همچون روتختی، پتو و… به وسیله این برنامه انجام خواهد شد.

کلام پایانی

در این مقاله تقریبا تمامی دکمه ها و برنامه های موجود در ماشین لباسشویی دوو نام برده شده و همچنین به کاربرد هریک از آن ها اشاره شدند. امید است که شما خوانندگان محترم با مطالعه آن به پاسخ سوالات احتمالی خود در زمینه آموزش برنامه های ماشین لباسشویی دوو رسیده باشید.

همچنین شما می توانید در صورت خرابی لباسشویی دوو و همچنین کار نکردن دکمه های مذکور با کارشناسان ما در مجموعه تعمیرات دوو، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان، به شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (11 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *