تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان

تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان یکی از خدمات مجموعه تعمیرات دوو، مرکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان می باشد. در این عمل، قطعه معیوب شده بررسی می گردد و در صورت نیاز تعویض می شود. پمپ تخلیه یکی از پمپ های ماشین ظرفشویی دوو بوده که وظیفه آن به طور کلی تخلیه آب می باشد.

نحوه کار این قطعه بدین صورت است که هنگامی که شست و شو انجام شد، این قطعه آب ‌های کثیف را به لوله‎ های فاضلاب انتقال می ‎دهد. انجام این کار باعث می‎ شود زباله‎ ها و تکّه ‎های غذا، در دستگاه باقی نمانند و خارج شود. حال ممکن است همانند سایر قطعات این قطعه نیز خراب گردد. از همین جهت ما در این مقاله به نشانه های خرابی، دلایل خراب شدن، نحوه تعویض و هزینه تعویض آن پرداخته ایم. پس ما را تا انتهای این مطلب همراهی بفرمایید.

مجموعه تعمیرات دوو یک از معتبرترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر لوازم خانگی دوو در اصفهان می باشد. جهت ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

نشانه های خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

  • تولید صداهای غیرعادی: اگر این قطعه، خراب شود، همانند اکثر قطعات دیگر، صداهایی غیر عادی از خود تولید می کند.
  • کثیف بودن ظروف پس از شست و شو: همانطور که گفتیم، وظیفه پمپ تخلیه، خارج کردن آب کثیف از ماشین است. حال اگر این آب همچنان در دستگاه باقی بماند و تخلیه نشود، باعث کثیف بودن ظروف حتی پس از شست و شو می ‎شود.
  • جمع شدن آب در ماشین: اگر این قطعه خراب شود، آب کثیف تخلیه نشده و در نتیجه درون دستگاه جمع می شود.
  • ایجاد بوی نامطبوع: هنگامی که احتیاج به تعویض پمپ تخلیه باشد، به دلیل عدم تخلیه صحیح آب و مواد غذایی، ممکن است بویی نامطبوع در ماشین پیچیده شود. به همین دلیل توصیه می شود هنگام بروز اینگونه نشانه ها، سریعا با مرکز تعمیرات دوو در اصفهان تماس گرفته و از متخصصین و تکنسین کارهای مجرب کمک بگیرید.

نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو

نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو

هنگام خراب شدن این قطعه بهترین کار تماس با یک مرکز معتبر همانند مجموعه تعمیرات دوو می باشد. چرا که علاوه بر اینکه می توانید مطمئن باشید که به دستگاه شما هیچگونه آسیبی وارد نمی شود، بلکه قطعه معیوب شده به خوبی تعویض می گردد. لازم به ذکر است که برای افزایش کارایی ماشین ظرفشویی دوو شما، هنگام تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان، از قطعات اوریجنال و اصل استفاده می شود. پس هیچگونه نگرانی از این بابت نیز وجود نخواهد داشت.

با تمامی اینها، دانستن نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو، خالی از لطف نیست:

  1. ابتدا برای رعایت ایمنی باید دستگاه را از برق کشیده و چند دقیقه صبر کنید تا برق به صورت کامل از آن خارج گردد. در مرحله بعد باید شلنگ های ورودی و خروجی آب را از ماشین جدا کنید.
  2. برای دسترسی به پمپ تخلیه باید دستگاه را به طور کامل بیرون کشیده و پنل پشتی آن را باز کنید. پمپ تخلیه دارای چندین پیچ می باشد که باید آنها را باز کنید تا بتوانید به پمپ دسترسی کنید.
  3. پس از باز کردن پیچ ها پمپ را خارج کرده و پمپ تخلیه جدید را که مطابق با مدل ماشین ظرفشویی شما بوده را جایگزین آن کنید و سپس تمامی پیچ ها را ببندید.
  4. پنل پشتی را بسته و ماشین را سرجای خود قرار دهید.
  5. اتصالات ماشین ظرفشویی دوو را نیز مجددا وصل کرده و اکنون می توانید از دستگاه خود استفاده کنید.

هزینه تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان چقدر است؟

هزینه تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان

به طور کلی در کار تعمیر و تعویض قطعات لوازم خانگی، پیش از بررسی دستگاه و دانستن مشخصات، نمی توان قیمتی ثابت را برای آن در نظر گرفت. به همین دلیل هزینه دقیق تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو پس از بررسی و عیب یابی دستگاه به شما اعلام می شود.

لازم به ذکر است که عواملی همچون هزینه ایاب و ذهاب، هزینۀ قطعه معیوب در بازار، میزان خرابی قطعه و… همگی بر روی قیمت این امر تأثیر گذارند. همچنین شما می توانید جهت اطلاع از هزینۀ تقریبی این کار، با ما تماس بگیرید.

کلام آخر…

پمپ تخلیه یکی از قطعات سیستم تخلیه ماشین ظرفشویی دوو بوده که وظیفه آن تخلیه آب کثیف از دستگاه است. تخلیه آب معمولا پس از پایان فرآیند شست و شو انجام می شود. در صورتی که این قطعه آسیب ببیند، نه تنها ظروف به خوبی شسته نمی شوند، بلکه آب در ماشین جمع شده و تخلیه نمی شود. این موضوع خود موجب به وجود آمدن بویی بد و نامطبوع در دستگاه می گردد. از همین جهت تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو از اهمیت بالایی برخوردار است.

لازم به ذکر است که با اینکه شما خود نیز می توانید این کار را در خانه انجام دهید، امّا ریسک بالایی داشته و به شما پیشنهاد می کنیم که به جای انجام این کار توسط خودتان، آن را به افراد متخصصی همانند تکنسین کارهای مجموعه تعمیرات دوو بسپارید.

شما می توانید جهت درخواست تکنسین برای تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان و همچنین دریافت اطلاعات بیشتر، از طریق شماره 09130108396 با ما تماس بگیرید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و به شما در تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان کمک کرده باشد.

5/5 - (15 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *